Babai mizor vret vajzën bukuroshe pse u kthye vonë në shtëpi

Babai mizor ka qëlluar për vdekje vajzën e tij në Iran, për shkak se e bija u kthye vonë në shtëpi. Viktima është Reyhaneh Ameri, e cila sipas mediave të huaja, u qëllua me shufër hekuri nga i ati i saj.

Mediat shkruajnë, përcjellë express se Ameri u dërgua në spital me plagë të rënda, por aty ndërroi jetë.

Pak ditë më parë 19 vjeçarja Fatemeh Barihi u vra nga burri i saj, kurse një 13 vjeçare, Romina Ashrafi u vra me një drapër nga babai i saj.

Reyhaneh besohet të ketë mbërritur në shtëpinë e prindërve të saj rreth orës 11:30 të mëngjesit të së dielës, gjë që ka acaruar babanë e saj.

Motra e Reyaneh u shpreh se ajo shkoi të vizitojë shtëpinë e prindërve të saj të nesërmen në mes orës 8:30 dhe 9:00 të mëngjesit, por askush nuk u përgjigj kur trokiti.

Ajo pa njolla gjaku në mure dhe më tej mësoi krimin e rëndë./mediafokus.info