Dua Lipa e mërzitur pas lajmit për anulimin e festivalit “Sunny Hill”

Dua Lipa, ylli kosovar i muzikës, është shprehur e mërzitur pas njoftimit se Festivali “Sunny Hill” është anuluar për këtë vit shkaku i pandemisë Covid-19.

Ky lajm, njëhersh ka mërzityur edhe adhuruesit dhe pjesëmarrësit.

Përmes një postim në Istagram Dua ka reaguar menjëherë pas njoftimit zyrtar për anulimin e koncertit.

“Shumë e pikëlluar që nuk mund të festoj me ju këtë verë, por shihemi në vitin 2021”, ka shkruar 24 vjeçarja. /mediafokus.info