Ekskluzive: LDK i ofron nominimin Lutfi Hazirit, a do ta pranojë?

Mediafokus.info merr vesh nga burimet brenda partisë se Isa Mustafa dhe shumica e kryesisë së partisë, të mërkurën ia kanë ofruar nominimin për kryeministër nënkryetarit të LDK, Lutfi Haziri.

Ky i fundit një deklaratë për një medium, ka përmendur disa kushte për ta pranuar nominimin.

Emri i të nominuarit të ri për kryeministër të koalicionit LDK-AAK-NISMA-AKR-minoritetet, do të bëhet publik pas pak dhe mbetet te shihet nese kreu i Gjilanit e ka pranuar.

Mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës ka nisur para pak minutash./Mediafokus.info/