Enhar Cakolli nënshkruan kontratë 3-vjeçare me Dritën

Drita FC ka konfirmuar se ka siguruar shërbimet e mbrojtësit, Enhar Cakolli, raporton Mediafokus.info.

Sipas klubit gjilanas, Cakolli ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare me Drita FC.

Ja njoftimi i plotë i këtij klubi:

Enhar Cakolli zyrtarisht tek ne!

Enhar Cakolli edhe zyrtarisht eshte pjese e klubi tone. Cakolli ka bere hapin e madhe ne karrieren e tij dhe tani ka fituar kontrat tre vjeqare me klubin tone.

Enhari eshte bashkuar nga fillimi i fazes pergaditore me ekipin dhe me aftesit e tija ka bindur stafin teknik dhe per tre vitet e ardhshme do te jete bardh e kalter.

Cakolli eshte nga Ferizaj dhe luan ne poziten e mbrojtesit te krahut te djatht. Ka qene pjese e moshave te klubit te Ferizait U-17 dhe U-19, gjithashtu ne vitin e fundit ka qene pjese e ekipit senior te Ramiz Sadikut.

Klubi jone me Erhanin e ka mbyllur qeshtjen e transfereve te lojtareve per kete sezon duke e cilesuar si nje merkato te suksesshme drejte synimeve tona.

Paq fat CAKOLL!

FC DRITA⚪️🔵