Lutfi Haziri kërkon që të hapen kufijtë

Kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kërkuar që të sa më parë të happen kufijtë, për t’ua mundësuar bashkatdhetarëve vizitat në familjet e tyre, shkruan Mediafokus.info.

“Ka ardhur koha që të hapet shoqëria jonë, komuna jonë. Të hapër sektori i shërbimeve dhe gastronomia. Po ashtu, ka ardhur koha që të happen kufijtë. Është koha që bashkatdhetarët tanë, prindërit e familjet tona, të kenë mundësi që të kthehën sa më shpejtë. Ata e kanë mallin për vendlindjen”, ka deklaruar Haziri, raporton Mediafokus.info.

Kreu i Gjilanit po beson që kemi arritur me eduktatë që të mbrohemi nga pandemia.

“Edhe ne si shtet kemi kemi mësuar si të mbrohemi, edhe qytetarët janë edukuar sit ë mbrohen në këtë kohë pandemie”, ka thënë Haziri

Këto komente Haziri i ka bërë sot, në një kofenrencë për media pas takimit të Komitetit për parandalimin e përhapjes së coronavirusit. ./Mediafokus.info/