Lionel Messi merr vendim të madh, hotelet i rikthen në spitale

Virusi vdekjeprurës COVID19 po e trondit botën me shpejtësinë e jashtëzakonshme të përhapjes.

Duke e parë këtë situatë, ylli i Barcelonës, argjentinasi Lionel Messi, ka marrë një vendim të jashtëzakonshëm, raportojnë mediat spanjolle.

Të gjitha hotelet dhe restorantet e tij kudo në botë, i ka rikthyer në spitale, duke iu dhënë ndihmë njerëzve të prekur nga coronavirusi, raporton Mediafokus.info.

Trajtimi i tyre do të jetë falas dhe të gjitha shpenzimet e stafit të mjekëve dhe infermierëve, i ka marrë përsipër vetë Messi./Mediafokus.info/