Ndërron jetë mjeku i njohur kosovar

Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë mjeku i njohur kosovar, Nusret Zijabeg, raporton Mediafokus.info.

Lajmi e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, përmes profilit të saj në Facebook.

Postimi i plotë:

Sot u nda nga jeta miku i familjës sonë, dhe një nga qytetarët e vjetër të Prishtinës, Dr. Nusret Zijabeg.

Ishte një mjek internist që numëron një sërë rolesh në shëndetin e njerëzve, mbi të gjitha ishte një njeri i dashur dhe shumë puntor.

Me këshillat mjeksore e bujare, zemra e doktor Zijabegut do të jetoj qindra vjet me ne.Lamtumirë Doktor!