Thaçi: Liqeni i Ujmanit, perlë dhe pasuri e çmuar e shtetit të Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar sot një video ku shihet Liqeni i Ujmanit, të cilin e ka cilësuar si pasuri e çmueshme e Kosovës, raporton Mediafkus.info.

Thaçi pati vizituar këtë liqe në vitin 2018 dhe pati nxitur jo pak reagime nga Serbia.

“Perlë me bukuri natyrore dhe pasuri e çmueshme e shtetit të Kosovës”, ka shkruar Thaçi, në Facebook./Mediafokus.info/

Liqeni i Ujmanit 🇽🇰Perlë me bukuri natyrore dhe pasuri e çmueshme e shtetit të Kosovës. HTH#Ujmani #Baresha

Posted by Hashim Thaçi on Sunday, August 16, 2020