Vdes legjenda e boksit dhe bluzit, Maksut Maloku (MAXI)

Ka ndërruar jetë legjenda e boksit gjilanas dhe muzikës blues, Maksut Maloku, i njohur si publik si MAXI, shkruan Mediafokus.info.

Lajmin e ka bërë të ditur shoku i tij, kitaristi i njohur Reshat Beqiri.

“Ka ndrrue jetë legjenda e boksit gjilanas dhe bluzeri Maksut Maloku MAXI… Ngushëllime komunitetit, u prehtë në paqe!”, ka shkruar Beqiri në njoftimin mortor, në profilin e tij virtual.

Ja kënga e famshme e MAXIT “Këndoj Blues”: